APVG | Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra
15415
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15415,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra

Kategorijos
Vandentvarka
Statytojas
UAB "Vilkaviškio vandenys"
Projekto vieta
Vilkaviškio rajono Pilviškių gyvenvietė
Projekto laikotarpis
Sutartis pasirašyta 2014-06-11, baigta 2016-10-14.

Projekto tikslas: centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumo didinimas ir kokybės užtikrinimas Vilkaviškio rajono Pilviškių gyventojams. Dalis gyventojų Pilviškiuose  naudojo šulinių vandenį, kurio kokybė neatitinka higienos reikalavimų, dalies šulinių užterštumas viršija leistinas normas, ir išsėmimo duobes bei vietinius nuotekų valymo įrenginius.

Pagal Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo 2008-2015 metų plėtros strategiją, viešai tiekiamo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumas iki 2015 m. turėtų siekti 95 proc. visų Lietuvos gyventojų, o surinktų nuotekų išvalymo iki nustatytų normų siektina reikšmė – 100 proc. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas numato, kad  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų organizavimas yra viena iš savivaldybių savarankiškųjų funkcijų. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo funkcijas Vilkaviškio rajono savivaldybė perdavė UAB „Vilkaviškio vandenys“. Centralizuoto geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra užtikrins pagrindinės šios įmonės funkcijos – aprūpinti gyventojus kokybišku geriamuoju vandeniu ir pagal reikalavimus išleidžiamų nuotekų tvarkymu – vykdymą.

Vykdant Pilviškių tinklų plėtros I etapą tik daliai gyvenamųjų namų buvo sudaryta galimybė prisijungti prie centralizuotų naujai paklotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.

UAB „APVG“ kartu su partneriu UAB „Sweco Lietuva“, įgyvendinant  Projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Pilviškių gyvenvietėje II etapas“, vykdė Projekto administravimo, Projekto viešinimo ir  FIDIC Inžinieriaus bei Statybų techninės priežiūros paslaugas. Paklota 26,164 km (tame tarpe 4,840 km įvadų ir išvadų) vandentiekio ir nuotekų tinklų (11,102 km vandentiekio (tame tarpe 2,469 km įvadų, 329 vnt.) ir 15,062 km nuotekų tinklų (tame tarpe 2,371 km išvadų, 362 vnt.)