APVG | Panevėžio dumblo apdorojimo įrenginių statyba
15410
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15410,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Panevėžio dumblo apdorojimo įrenginių statyba

Kategorijos
Vandentvarka
Statytojas
UAB "Aukštaitijos vandenys"
Projekto vieta
Panevėžys, Ramygala, Krekenava (Lietuva).
Projekto laikotarpis
Sutartis pasirašyta 2010-07-29, baigta 2015-12-23.

Panevėžyje pastatyta nuotekų dumblo džiovykla (džiovinamo dumblo kiekis 3524 t/metus (2016 m.)), o Ramygalos ir Krekenavos nuotekų valyklose sutankintas dumblas vežamas pūdymui į Panevėžio nuotekų valyklą.

 

Projekto įgyvendinimo metu pastatyti Panevėžio dumblo apdorojimo įrenginiai esamoje Panevėžio nuotekų valykloje sukūrė reikiamus nuotekų dumblo tvarkymo pajėgumus Panevėžyje, kurie apdoros nuotekų dumblą susidarantį Panevėžio regione, Kupiškio, Ramygalos ir Krekenavos nuotekų valymo įrenginiuose ir gaus tokį produktą, kuris būtų ekonomiškiausiai utilizuojamas, saugomas bei tvarkomas. Dabartinis Panevėžio nuotekų valyklos projektinis pajėgumas – 36.000,00 m³ nuotekų per parą. Šiuo metu per parą vidutiniškai apdorojama apie 28.000,00 m³ nuotekų, o nuotekų dumblo susidaro beveik 100 t per parą. Pastačius dumblo apdorojimo įrenginius, gaunamo dumblo tūris sumažėjo maždaug 3-4 kartus, o iš jo gaunamas granules bus galima panaudoti kaip atsinaujinantį energijos šaltinį. Dėl šio projekto įgyvendinimo sumažėjo neigiamas dumblo taršos poveikis paviršiniams bei požeminiams vandenims, gruntui, dirvožemiui ir gyventojams.

Įgyvendinus projektą, Panevėžio regione išspręstos šios problemos: dumblo kiekis, dumblo kvapas, dumblo stabilizavimas, šiltnamio dujų emisijos. Įdiegus naujus dumblo apdorojimo įrenginius, nuotekų dumblas pūdomas ir džiovinamas, dėl to padidės apdoroto dumblo panaudojimo galimybės, sumažėjo dumblo kiekis aikštelėse, užkirstas kelias grunto/dirvožemio taršai.

Įvykdžius šį projektą prisidedama prie 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos problemų sprendimo, kurioje numatyta, kad įgyvendinus programą apie 80% Lietuvoje susidarančio dumblo bus tvarkoma taikant modernias technologijas.

Projekto teritorijoje kuriama efektyvi investicinio projekto valdymo ir įgyvendinimo priežiūros schema, leisianti efektyviai ir sparčiai įgyvendinti sekančius projektus.